Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Należy być świadomym tego, że mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to niezmiernie ważna partia mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują też w właściwej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Z tej racji właściwie każdy powinien w pełnowartościowy sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale także nie były zbyt napięte. Trudno także ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy nadzorują dobre utrzymanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się ziszczać możliwie jak najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego typu trudnościach bardzo istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Siedząc, leżąc jak i stojąc też istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak sam skurcz, podczas wykonywania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}