Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Należy być świadomym tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to bardzo istotna partia mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują również w właściwej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, każdy powinien przypilnować to, aby nie były aż nazbyt napięte. Nie da się też ukryć, że mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za należyte utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także wybranych narządów w jamie brzusznej.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w właściwy sposób staramy się dokonywać możliwie najprzyjemniejsze efekty fizjoterapeutyczne, oferować pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi oraz urologicznymi. W tego typu trudnościach niezwykle istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek pożądane byłoby wziąć pod uwagę wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Stojąc, leżąc jak i siedząc również można je wykonywać. Fakt dotyczący tego, iż przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak skurcz, w czasie wykonywania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Kiedy uzyskamy kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, na przykład wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia systematyczne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}