Niesamowite spotkanie czeskiego zespołu narodowego - klęska kadry Polski w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Niesamowite spotkanie czeskiego zespołu narodowego - klęska kadry Polski w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Przegrana polskiej narodowej kadry z narodowym zespołem Czech w pierwszym spotkaniu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Ostatni mundial w wykonaniu zespołu polskiego nie był zbyt udany. Nasi gracze rzecz jasna zdołali wywalczyć awans do pucharowej fazy, jednakże nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Futbolowi wielbiciele z naszego kraju zgodnie sądzili, że potrzebna jest zmiana na stanowisku selekcjonera. I chociażby z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Fernando Santos, którego pierwszym ważnym oponentem była narodowa reprezentacja Czech. To było pierwsze spotkanie w zmaganiach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024 i niesamowicie istotne było to, aby wygrać.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w reprezentacji Polski były fenomenalne, jednak weryfikacja przyszła naprawdę szybko. Już po 3 minutach pojedynku narodowa kadra Czech bowiem dała radę strzelić dwie bramki. Zarówno dla graczy, jak i kibiców zebranych na trybunach w Pradze to był gigantyczny szok. Gracze kadry narodowej Czech wyglądali dużo lepiej od naszych graczy od początku spotkania i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej połowie to się zmieni. W drugiej części tego spotkania reprezentacja piłkarska Polski grała nieco lepiej, jednakże to zawodnicy z Czech zdobyli gola numer trzy. Kuchta Jan był zdobywcą bramki numer 3 w 64. minucie starcia. Nasi zawodnicy próbowali nadrobić straty, lecz zdołali zdobyć jedynie jedną bramkę na 3 minuty przed zakończeniem pojedynku. Ten mecz w wykonaniu polskiej reprezentacji piłkarskiej był fatalny i warto to podkreślić. Portugalski selekcjoner Fernando Santos z całą pewnością nie w ten sposób debiut w naszej kadrze. Polska reprezentacja piłkarska będzie się mierzyć z albańską reprezentacją narodową w drugim starciu eliminacyjnych zmagań. W tym spotkaniu drużyna Polski musi zgarnąć trzy punkty.