Niesamowity początek mistrzostw świata dla kadry Ekwadoru - klęska reprezentacji narodowej Kataru!

Narodowa kadra Kataru odnosi porażkę z narodowym zespołem Ekwadoru w spotkaniu otwarcia mundialu rezultatem 0:2!

Mundial to futbolowa impreza, która odbywa się co 4 lata. Piłkarscy kibice z całej świata czekają z niecierpliwością na pierwszy mecz turnieju i nie podlega to wątpliwości. Przy mistrzostwach świata w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend było tak samo. Pierwsze spotkanie poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która prezentowała się fenomenalnie. Jednak później przyszedł czas futbolu i piłkarscy wielbiciele zgromadzeni na stadionie a także przez telewizorami oczekiwali dobrego widowiska. Gracze reprezentacji Ekwadoru naprawdę szybko zdobyli bramkę i już od pierwszego gwizdka arbitra emocji nie zabrakło. Już w trzeciej minucie do siatki trafił Emmer Valencia i zdawało się, iż kadra Kataru będzie mieć niesamowicie trudno w tym pojedynku. Sędzia tego spotkania zdecydował się jednak sprawdzić systemem VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, że w momencie zagrania zawodnik znalazł się na spalonym. Gospodarze mistrzostw świata mieli więc mnóstwo szczęścia w tej sytuacji.

Reprezentacja narodowa Ekwadoru mimo anulowania pierwszej bramki nie zamierzała przestać atakować. Zawodnicy narodowego zespołu Ekwadoru atakowali i nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego meczu. Gracz narodowego zespołu Ekwadoru parę minut później znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem reprezentacji Kataru i został sfaulowany. Sędzia główny nie wahał się nawet przez chwilę i zarządził jedenastkę, a bramkarzowi pokazał żółtą kartkę. Karnego na bramkę zmienił napastnik reprezentacji narodowej Ekwadoru Valencia. Słabo wobec narodowej kadry Ekwadoru prezentowała się narodowa drużyna Kataru. Bramkarz drużyny narodowej Ekwadoru przez dużą część meczu był bezrobotny, ponieważ po stronie zawodników Kataru nie widać było pomysłu na ten mecz. Druga bramka dla narodowej reprezentacji Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I połowy, a strzelcem znowu był Enner Valencia. Podczas pierwszej części meczu nie mieliśmy szansy oglądać już więcej trafień. Oba zespoły w drugiej odsłonie zdecydowanie obniżyły tempo i na boisku mało się działo. Pojedynek finalnie skończył się wynikiem 2:0 dla Ekwadoru, która perfekcyjnie zaczęła ten turniej. Kadra narodowa Kataru natomiast znalazła się w tej chwili w skomplikowanej sytuacji i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy mistrzostw.