Zadbaj o swoje Dno miednicy

Zadbaj o swoje Dno miednicy

Należy mieć świadomość tego, że mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. W związku z tym właściwie każdy z nas powinien w porządny sposób zadbać o to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale również nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz określonych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w kwalifikowany sposób staramy się osiągać możliwie jak najbardziej korzystne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego typu trudnościach niezwykle istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco także istnieje możliwość ich wykonywania. Warto wykonywać serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia regularne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}